Pułtusk: szpital Gajda-Med wygrywa kolejne konkursy NFZ

0
419

Szpital Powiatowy Gajda – Med z Pułtuska został zwycięzcą konkursów zorganizowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia na finansowanie świadczeń zdrowotnych i od 1 października 2019 będzie prowadzić dwie nowe poradnie – pediatryczną i chorób wewnętrznych.

To już kolejne (16 i 17) konkursy ogłoszone przez NFZ, które wygrywa szpital, od 1 sierpnia 2015, czyli od powstania spółki prowadzącej placówkę, która przejęła będący w złej kondycji SP ZOZ.

W roku 2015 dzięki wygranemu konkursowi ogłoszonemu przez Fundusz powstał tutaj szpitalny oddział geriatrii. W roku 2017 do placówki trafiły świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze, lekarska ambulatoryjna opieka rehabilitacyjna oraz fizjoterapia ambulatoryjna.

Rok 2018 przyniósł kolejny etap rozwoju szpitala – podpisane kontrakty dotyczyły rehabilitacji kardiologicznej, rehabilitacji ogólnoustrojowej w oddziale dziennym, kardiologicznej telerehabilitacji hybrydowej w oddziale dziennym, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w zakresie geriatrii i chorób metabolicznych a także świadczeń ogólnostomatologicznych.

W roku 2019 w szpitalu rozpoczął także działalność oddział detoksykacyjny.

Czytaj także: Gajda-Med Szpitalem Roku Hipokrates Mazowsza 2019>>>

Placówka działa w sieci szpitali i prowadzi osiem oddziałów, między innymi geriatrii, chorób wewnętrznych o profilu kardiologicznym, pediatrii oraz chirurgii ogólnej z pododdziałem chirurgii urazowo-ortopedycznej. Posiada blok operacyjny, poradnie POZ, poradnie specjalistyczne, laboratorium diagnostyczne i pracownię badań obrazowych.

Grupa Gajda-Med w sumie prowadzi ponad 20 placówek, zlokalizowanych w Warszawie oraz na terenie województwa mazowieckiego.