PZU ma zgodę UOKiK na akwizycję Falck

0
2043

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie przez PZU spółki Falck Centra Medyczne oraz NZOZ Starówka. W wyniku akwizycji liczba placówek medycznych ubezpieczyciela wzrośnie do 97.

Przejęte centra medyczne zlokalizowane są w 14 miastach na terenie całej Polski. Łącznie pracuje w nich ponad 1100 osób. Będzie to największa akwizycja polskiego operatora medycznego.

Zakup ogólnopolskiej sieci poszerza rozmiar infrastruktury medycznej spółki PZU Zdrowie, która od kilku lat nabywa i buduje centra medyczne pod własną marką.

Czytaj także: PZU: biznes zdrowotny to najszybciej rosnący segment Grupy>>>

PZU Zdrowie jest operatorem medycznym posiadającym własną sieć oraz współpracuje z ponad 2 100 placówkami partnerskimi w 550 miastach w Polsce oraz 50 szpitalami i ponad połową aptek w kraju.

PZU Zdrowie wprowadza też udogodnienia dla pacjentów korzystających z opieki medycznej PZU. Należą do nich: wizyta u internisty, lekarza rodzinnego i pediatry w ciągu maksymalnie 2 dni roboczych, wizyta u specjalisty w ciągu maksymalnie 5 dni roboczych oraz brak wymogu skierowań na konsultacje ze specjalistami. Pacjenci sieci mają do dyspozycji całodobową infolinię, formularz www, SMS, chat oraz aplikację mobilną.

PZU wprowadziło także telekonsultacje medyczne, w trakcie których można omówić wyniki badań, porozmawiać o niepokojących dolegliwościach, dawkowaniu leków, otrzymać skierowanie na badania i receptę na leki przyjmowane na stałe, a także zapoznać się z profilaktyką zdrowotną. Telekonsultacje dostępne są w formie wideo i czatu, przez 7 dni w tygodniu.