PZU Zdrowie: nowa spółka medyczna w Małopolsce

0
676

Pod koniec stycznia 2019 sieć PZU Zdrowie powiększyła się o kolejną spółkę medyczną, zlokalizowaną w Tarnowie. Operator medyczny nabył 100 procent udziałów w Alergo-Med Specjalistyczna Przychodnia Lekarska, która na lokalnym rynku działa już od 18 lat.

Nowy nabytek PZU Zdrowie to ośrodek konsultacyjno-diagnostyczny, który zatrudnia doświadczonych lekarzy specjalistów i cieszy się dobrą renomą wśród pacjentów w regionie, udzielając ponad 30 tysięcy porad specjalistycznych rocznie.

W ramach tarnowskiej spółki działają dwie placówki medyczne, które oferują szeroki zakres usług. Oferują konsultacje lekarskie w takich specjalnościach jak alergologia, endokrynologia, pulmonologia, pediatria, neonatologia, dermatologia, laryngologia, ortopedia, chirurgia ogólna i dziecięca.

W placówkach dostępne są badania diagnostyczne – endoskopia, polisomnografia, USG dla dorosłych i dzieci, a także badania z zakresu medycyny pracy, zabiegi okulistyczne oraz zabiegi medycyny estetycznej.

Z oferty Alergo-Med mogą skorzystać zarówno posiadacze Opieki Medycznej PZU, jak i pacjenci kupujący usługi indywidualnie oraz pacjenci korzystający ze świadczeń w ramach NFZ.

Poprzez zakup tarnowskiej spółki PZU Zdrowie rozbudowuje sieć własną w rejonie Małopolski. W Krakowie działa już Centrum Medyczne PZU Zdrowie Kraków Kotlarska, a w Oświęcimiu przejęta na początku roku 2019 – placówka SZOZ Multimed.

Czytaj: PZU Zdrowie: przejęcie spółki medycznej w Oświęcimiu>>>

– Ambicją PZU Zdrowie jest pozyskanie zaufania jak największej liczby pacjentów, jak i poszerzanie infrastruktury medycznej, w której będą mogli się leczyć. W tym celu kontynuujemy rozbudowę naszej sieci, szczególnie w tak strategicznym regionie jakim jest Małopolska. Budujemy zarówno placówki od podstaw, jak i pozyskujemy lokalnych liderów, takich jak Alergo-Med w Tarnowie – mówi Julita Czyżewska, prezes zarządu PZU Zdrowie SA.

PZU Zdrowie jest operatorem medycznym z własną siecią, do której należy już ponad 60 placówek. Ponadto współpracuje z ponad 2100 placówkami partnerskimi w 500 miastach w Polsce oraz 50 szpitalami i ponad połową aptek w kraju.