PZU Zdrowie otworzyło Wirtualną Przychodnię

0
558

PZU Zdrowie uruchomiło Wirtualną Przychodnię, która umożliwia pacjentom zasięganie porady lekarza bez wychodzenia z domu, a także omówienie wyników badań, otrzymanie skierowanie na badania albo recepty na leki.

Lekarze różnych specjalizacji są dostępni całą dobę i z dowolnego miejsca przez telefon, czat albo wideoczat.

– Zależy nam na tym, aby ułatwić pacjentom dostęp do lekarza. Szczególnie mieszkańcom mniejszych miejscowości, rodzicom z małymi dziećmi, osobom starszym, niepełnosprawnym czy podróżującym poza Polską, a więc wszystkim, dla których przyjście do przychodni może być utrudnione – wyjaśnia prezes PZU Zdrowie Julita  Czyżewska.

Wirtualna Przychodnia powstała także z myślą o osobach cierpiących na choroby przewlekłe, regularnie odnawiające recepty. Po konsultacji lekarskiej chorzy mogą zdalnie pobrać e-receptę na leki przyjmowane na stałe i zamówić je z dostawą do wybranej przez siebie apteki.

Czytaj także: Akwizycje, rozwój oferty i nowe technologie – rok 2019 na prywatnym rynku medycznym>>>

Jak mówi prezes Czyżewska, Wirtualna Przychodnia jest dostępna dla wszystkich pacjentów, także osób nieposiadających pakietów medycznych, a czas oczekiwania na poradę wynosi około 15 minut.

– Telemedycyna to nowoczesna i jedna z najprężniej rozwijających się form opieki zdrowotnej. Mamy nadzieję, że wspierając rozwój usług telemedycznych, odciążymy także tradycyjne przychodnie – dodaje Julita Czyżewska.

Rozwiązania podobne do tych, które oferuje Wirtualna Przychodnia PZU już od dłuższego czasu stosowane są przez prywatne podmioty.

Czytaj na ten temat: W prywatnych podmiotach funkcjonują wirtualne przychodnie>>>