Robert Gajda z certyfikatem Harvard Medical School

0
451

Doktor Robert Gajda, właściciel sieci placówek Gajda-Med, ukończył innowacyjny kurs na Harvard Medical School. Kurs skierowany był między innymi do lekarzy pierwszego kontaktu, lekarzy specjalistów i asystentów lekarzy.

Uczestnicy szkolenia mogli nauczyć się między innymi technik symulacji pokazującej interdyscyplinarne i kompleksowe podejmowanie decyzji klinicznych, wykorzystania sztuki do pomocy w diagnozie fizycznej.

Założyciel i dyrektor Grupy Gajda-Med dr n. med. Robert Gajda posiada specjalizacje – chorób wewnętrznych, medycyny rodzinnej, kardiologii oraz medycyny sportowej.

Czytaj także: Robert Gajda prelegentem podczas międzynarodowej konferencji>>>

W roku 1998 założył NZOZ Centrum Medyczne Gajda-Med, w kolejnych latach otwierane były nowe placówki, które w roku 2013 zostały skonsolidowane w Grupę  Gajda-Med. Obecnie jest ich ponad 20 na terenie kilku województw. W roku 2015 do Grupy dołączył Szpital Powiatowy w Pułtusku.

W roku 2008 w Centrum Medycznym Gajda-Med w Pułtusku powstała poradnia kardiologii sportowej pełniąca funkcję poradni konsultacyjnej dla sportowców wyczynowych z całego świata i osób uprawiających sport amatorsko.

Poradnia ta została przekształcona w Centrum Kardiologii Sportowej, jednostkę naukowo-badawczą, w której prowadzone są badania nad wpływem wysiłku fizycznego na serce sportowców, w szczególności biegaczy długodystansowych i maratończyków.

Doktor Gajda również uprawie różne dyscypliny sportu, głównie biegi na średnich i długich dystansach, startując w zawodach rangi międzynarodowej jako reprezentant Polski w kategorii masters.