Scanmed: nowe centrum medyczne w Lesznie

0
876

Od 1 października 2019 Grupa Scanmed prowadzi nowe centrum medyczne w Lesznie, w województwie wielkopolskim. W placówce działa poradnia podstawowej opieki zdrowotnej oraz przyjmują lekarze specjaliści.

Placówka zlokalizowana jest przy ulicy Słowiańskiej 53a.  Zajmuje pomieszczenie o powierzchni 160 mwk, w których działają cztery gabinety lekarskie. Przyjmują w nich: lekarz medycyny rodzinnej, specjalista chorób wewnętrznych, ortopeda i traumatolog, fizjoterapeuta, alergolog, dietetyk i psycholog.

Przychodnia została utworzona od podstaw, jej koordynatorem została Monika Szpetkowska, która do tej pory zdobywała doświadczenie, pracując w Centrum Medycznym Scanmed w Pabianicach.

Czytaj także: Finansowanie powiązane z efektywnością najważniejsze dla systemu ochrony zdrowia>>>

Grupa Scanmed to sieć medyczna działająca w ponad 40 lokalizacjach na terenie całego kraju. W skład Grupy wchodzą dwa pełnoprofilowe szpitale – Szpital św. Rafała w Krakowie oraz Szpital im. Rudolfa Weigla w Blachowni – należące do Systemu Podstawowego Zabezpieczenia Świadczeń Szpitalnych (sieci szpitali). Ich ofertę uzupełniają specjalistyczne jednostki szpitalne oraz centra medyczne oferujące usługi w 23 miastach w Polsce.

Oprócz dedykowanej między innymi dla środowiska akademickiego oraz klientów korporacyjnych oferty świadczeń ambulatoryjnych, Scanmed prowadzi ośrodki Gastromed w Lublinie i Weiss Klinik w Chorzowie. Jest też właścicielem Sport‑Kliniki w Żorach, będącej ośrodkiem kompleksowego leczenia schorzeń i urazów narządu ruchu.

Scanmed posiada także istotny udział w rynku usług kardiologicznych, prowadząc 12 ośrodków oferujących kompleksową diagnostykę i leczenie kardiologiczne poprzez realizację szerokiej gamy zabiegów kardiologii zachowawczej, interwencyjnej i elektrofizjologii.