Scanmed partnerem kampanii profilaktycznej

0
170

Centrum Medyczne Scanmed bierze udział w ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej „Diagnostyka jajnika”. W ramach akcji w należących do Grupy Scanmed centrach medycznych zlokalizowanych w Warszawie oraz w Pabianicach pacjentki mają możliwość odbycia bezpłatnej wizyty ginekologicznej wraz z USG transwaginalnym.

Celem akcji jest wczesne wykrycie i trafne zdiagnozowanie raka jajnika.

W październikowej akcji biorą także udział – Centrum Zdrowia Kobiet Medfemina z Wrocławia, Centrum Medyczne Mediconcept z Wrocławia, Centrum Zdrowia Corfamed z Wrocławia, Centrum Medyczne Darmed ze Szczecina, Radomskie Centrum Onkologii, Poliklinika evi-Med z Gdyni, Szpital Powiatowy w Chrzanowie oraz placówki sieci Polmed, działające w Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Krakowie, Olsztynie, Sosnowcu, Starogardzie Gdańskim, Warszawie i Wrocławiu.

Czytaj także: WizjaMed otworzyła nową poradnię>>>

Polmed jest Partnerem Medycznym VI odsłony Ogólnopolskiej Kampanii Diagnostyka Jajnika, która przebiega pod hasłem „Dubla nie będzie”. Kampanię prowadzi ogólnopolska organizacja Kwiat Kobiecości.

Kampania ma zwrócić uwagę na rolę, jaką w diagnostyce raka jajnika odgrywa lekarz pierwszego kontaktu i trafnie postawiona pierwsza diagnoza. Ma także uwrażliwić kobiety na to, jak ważne jest wczesne wykrycie i trafne zdiagnozowanie tej choroby, a lekarzy pierwszego kontaktu ma zmobilizować do pogłębiania diagnostyki ginekologicznej, by przyspieszyć i skrócić drogę kierowania na USG transwaginalne, szczególnie w przypadku kobiet z grupy podwyższonego ryzyka.