WizjaMed otworzyła nową poradnię

0
491
Na zdjęciu - Michał Bielecki, prezes wizjaMed (z lewej) i Adam Wieczorek, wiceprezydent Łodzi

WizjaMed oficjalnie otworzyła poradnię, która powstała w Łodzi, przy ulicy Św. Teresy od Dzieciątka Jezus 92. Placówka oferuje specjalistyczne świadczenia komercyjne i koncentruje swoje usługi wokół zdrowia rodziny.

Nowa poradnia zajmuje 1000 mkw. Na tej powierzchni mieście się 11 gabinetów lekarskich, w których przyjmują między innymi urolodzy, kardiolodzy, neurolodzy, dietetycy, psychiatrzy, logopedzi, ginekolodzy, specjaliści medycyny estetycznej i dermatolodzy.

W poradni mieszczą się również: punkt pobrań, gabinet USG, gabinet KTG, strefa poświęcona kosmetologii i medycynie estetycznej, pracowania rezonansu magnetycznego i pracowania EOS.

Pacjentki mogą tutaj wykonać w jednym miejscu wszystkie konieczne badania diagnostyczne i laboratoryjne, w tym także badania prenatalne VERAgene.

– Uruchomiliśmy poradnię, która oferuje między innymi kompleksowy program opieki nad kobietą w ciąży i po ciąży – od jej prowadzenia, poprzez wszechstronną diagnostykę, aż po zabiegi dermatologiczne i te z zakresu medycyny estetycznej, wsparcie programu odchudzania  i modelowania sylwetki, leczenie nietrzymania moczu i przywracanie satysfakcji z życia seksualnego po porodzie – mówi Michał Bielecki, prezes wizjaMed. – Oferujemy doradztwo laktacyjne, konsultujemy  i leczymy depresję poporodową. W ramach opieki nad noworodkiem zdiagnozujemy dziecko ortopedycznie, pomożemy także w sytuacji, w której u niemowlęcia pojawią się zaburzenia w połykaniu pokarmu.

Czytaj także: Już 65 prywatnych laboratoriów na liście uprawnionych do testów na koronawirusa>>>

– Mamy 18 punktów diagnostycznych (7 pracowni rezonansu magnetycznego i 11 pracowni tomografii komputerowej) w całym kraju, ale nasze serce bije w Łodzi i dla Łodzi – dodaje Michał Bielecki. – Postanowiliśmy stworzyć w Łodzi miejsce, które poprzez najlepszą w kraju diagnostykę i skoncentrowanie usług medycznych dedykowanych młodej mamie i całej rodzinie w jednym miejscu, nie tylko nas wyróżni, ale przede wszystkim zapewni naszym pacjentkom komfort i bezpieczeństwo.

Z raportu Głównego Urzędu Statystycznego, opublikowanego na początku września 2020 roku, wynika, że tylko w ostatnim roku wyjechało z Łodzi prawie 5,5 tysiąca osób. Najczęściej wskazywanym przez badanych powodem wyjazdu z miasta jest chęć podjęcia pracy, zwykle w stolicy. Ale nie tylko, ankietowani wśród różnych przyczyn wskazują też poszukiwanie spełniającej najwyższe standardy opieki medycznej.

Odpowiedzią na tę potrzebę ma być nowa placówka wizjaMED, która stawia również na profilaktykę i diagnostykę na najwyższym światowym poziomie.

W ofercie wizjaMED znajduje się między innymi jedyny w Polsce aparat EOS – urządzenie, które umożliwia jednoczesne wykonywanie dwóch prostopadłych obrazów całego szkieletu pacjenta w pozycji stojącej lub siedzącej przy zastosowaniu niskiej dawki promieniowania rentgenowskiego. System EOS daje całkowicie nowe możliwości w diagnozowaniu schorzeń układu kostno-stawowego oraz w planowaniu skutecznego leczenia rehabilitacyjnego i operacyjnego.

Czytaj także: WizjaMed pierwsza w Polsce z systemem EOS>>>

Wyposażenie poradni stanowi także  rezonans magnetyczny firmy Siemens wykonujący szeroki katalog badań, w tym badania specjalistyczne takie jak rezonans magnetyczny piersi, rezonans magnetyczny płodu i wiele innych, specjalistyczne USG do diagnostyki płodu (3D/4D) GE (Voluson10) oraz KTG, a także fotel Emsella do leczenia nietrzymania moczu, urządzenia do modelowania sylwetki (Embody oraz Vanquish) a także urządzenia do diagnostyki kardiologicznej.

Już wkrótce do poradni wizjaMED trafi również najnowocześniejszy system Invenia ABUS – innowacyjny aparat do badań przesiewowych pod kątem wykrywania nowotworów piersi u kobiet z wysokim poziomem gęstości tkanki piersi.