Skierniewice: nowa siedziba przychodni Judyta

0
82

Przychodnia Judyta ze Skierniewic zmieniła siedzibę i funkcjonuje obecnie jako Przychodnia Lekarska Świat Zdrowia. To nazwa placówek prowadzonych przez Neuca Med, spółkę z Grupy Neuca.

Przychodnia Judyta należy do sieci Świat Zdrowia od 2016 roku, ale dotychczas funkcjonowała pod dawną nazwą. Nowa nazwa pojawiła się po zmianie siedziby placówki zlokalizowanej dotychczas przy ulicy Reymonta 16, w parterowym pawilonie handlowym.

Obecnie przychodnia zajmuje pomieszczenia na parterze pobliskiego nowo wybudowanego bloku, przy ulicy Reymonta 31. Nowa siedziba oznacza także większą powierzchnię, na około 300 metrach kwadratowych mieszą się gabinety lekarskie, z wydzieloną częścią pediatryczną oraz osobną poradnią dla dzieci zdrowych. Gabinet zabiegowy został wyposażony w nowy sprzęt. Utworzono pracownię przeznaczoną do wykonywania psychotestów.

Czytaj także: Opieka zdrowotna nakierowana na wartość lepiej zaspokaja potrzeby pacjentów>>>

Jest to jedna z kilku lokalizacji przychodni Judyta, druga placówka o tej nazwie działa w Skierniewicach przy ulicy Orkana, dwie pozostałe – w pobliskim Makowie i Dębowej Górze. Wszystkie, oprócz tej, która zmieniła siedzibę, funkcjonują ciągle pod dotychczasową nazwą.

Spółka Judyta powstała w 1997 roku, początkowo jako Zespół Prywatnych Gabinetów Lekarskich. Założycielką i właścicielką placówki była Ewa Figat.

Sieć przychodni lekarskich Świat Zdrowia to obecnie 66 placówek, działających w całej Polsce.

Grupa Neuca działa na kilku obszarach rynku ochrony zdrowia. Zajmuje się hurtową dystrybucją farmaceutyków do aptek, a poprzez spółkę Synoptis Pharma prowadzi działalność w zakresie zarządzania markami własnymi. Obecnie w portfolio Synoptis znajduje się ponad 500 produktów.

Na początku lutego 2021 spółka Neuca S.A. poinformowała o zawarciu przedwstępnej warunkowej umowy dotyczącej zakupu akcji spółki Pomerania Investment S.A., która jest jedynym akcjonariuszem spółki Towarzystwo Ubezpieczeń Zdrowie S.A.

Czytaj także: Pracodawcy RP: projekt sieci kardiologicznej wymaga doprecyzowania>>>