Słubice: CM Brandmed współpracuje z niemieckim ubezpieczycielem

0
137

Polsko-Niemieckie Centrum Medyczne Brandmed ze Słubic rozszerzyło zakres usług, z których mogą korzystać ubezpieczeni w niemieckiej firmie AOK Nordost. Od 1 stycznia 2021 ubezpieczeni w AOK mogą korzystać z szerszego zakresu konsultacji ambulatoryjnych.

Dotyczy to konsultacji internisty, ortopedy, chirurga, neurologa, kardiologa, dermatologia i gastroenterologa i urologa, a także badań diagnostycznych, takich jak USG.

Umowa zapewnia ubezpieczonym dostęp do opieki zdrowotnej na takich samych zasadach, jak w Niemczech, bez dodatkowych kosztów, na podstawie karty AOK Nordost.

W ramach umowy z AOK lekarze wystawiają recepty prywatne, które można realizować w polskich i niemieckich aptekach.  Koszty leków są zwracane przez ubezpieczyciela.

Finansowanie leków na niemieckich zasadach zakłada współpłacenie przez pacjenta 10 procent ceny aptecznej leku w Niemczech, przy tym nie mniej niż 5 euro i nie więcej niż 10 euro, ale nie więcej niż koszt leku. Doliczana jest także opłata administracyjna za rozpatrzenie wniosku o zwrot kosztów recepty w wysokości 2,50 euro.

Czytaj także: Rok 2020 pokazał potencjał prywatnego sektora opieki zdrowotnej>>>

Polsko-Niemieckie Centrum Medyczne Brandmed jest pierwszą w regionie transgraniczną placówką medyczną. Oferuje konsultacje kilkunastu specjalistów, między innymi w zakresie dietetyki, chirurgii naczyniowej, logopedii, neurologopedii czy psychologii, a także świadczenia w zakresie rehabilitacji.

W placówce działa punkt pobrań, prowadzony przez Instytut Diagnostyki Medycznej Oderland z Frankfurtu nad Odrą, oferowane są badania USG, EKG i EMG. Placówka oferuje także testy w kierunku koronawirusa.

Centrum współpracuje z sieciami medycznymi takim jak Lux Med i Medicover.

Brandmed zlokalizowany jest  przy Daszyńskiego 1 w Słubicach (w Galerii Prima). Placówkę prowadzi EUversity sp. z o.o., której zarząd tworzą: Joanna Józefiak i Andrzej Łukaszyk.