Sosnowiec: testy drive-thru na koronawirusa

0
10362

Laboratorium Genetyczne Gyncentrum z Katowic uruchomiło specjalną strefę diagnostyczną COVID-19 dla osób prywatnych. Punkt pobrań „drive thru” mieści się na terenie Sosnowieckiego Parku Naukowo – Technologicznego.

W najbliższych dniach ruszy kolejny punkt pobrań Gyncentrum typu drive –thru, który zlokalizowany będzie przy centrum handlowym Libero w Katowicach.

Aby skorzystać z tej formy badania trzeba wypełnić formularz on line i zgłosić się na pobranie wymazu w wyznaczonym terminie. Koszt badania to 500 zł.

– W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie i apele pacjentów o możliwość przebadania się w kierunku COVID -19 postanowiliśmy uruchomić punkt pobrań drive thru. Osoby, które podejrzewają, że mogły mieć kontakt z osobami zakażonymi i nie mają objawów chorobowych mogą się do nas zgłosić. Diagnozując nosicieli koronawirusa, którzy przebywają w przestrzeni publicznej i nieświadomie zarażają innych, możemy ograniczyć niekontrolowane rozprzestrzenianie się epidemii w naszym regionie – podkreśla dr n.med. Anna Bednarska – Czerwińska, dyrektor ds. medycznych Gyncentrum.

Czytaj także: Laboratorium Synevo na liście placówek wykonujących testy na koronawirusa>>>

Pobrane próbki trafiają do pracowni wirusologii Laboratorium Genetycznego Gyncentrum i zostają poddana testom genetycznym RT-PCR. Wyniki badań przesyłane są drogą mailową.

Gyncentrum to ośrodek diagnostyki i leczenia niepłodności, zlokalizowany w Katowicach przy ulicy Żelaznej1, prowadzi też placówki w Galerii Libero w tym mieście oraz w Bielsku-Białej, Krakowie i w Częstochowie.