Specjaliści z Carolina Medical Center szkolą się w światowych klinikach

0
509

Lekarze z warszawskiego szpitala Carolina Medical Center szkolą się w słynnych światowych klinikach ortopedycznych. W placówce od kilku lat prężnie działa dział nauki, który między innymi wspomaga rozwój naukowy i zawodowy całego zespołu.

Dział ten kierowany jest przez dr Urszulę Zdanowicz.

Ostatnio dr Patryk Ulicki zakwalifikował się na półroczne stypendium naukowe w jednej z wiodących klinik ortopedycznych na świecie – Gelenkpunkt w Austrii.

W czasie stażu dr Ulicki będzie miał możliwość szkolić się w zakresie  chirurgii, artroskopii i artoplastyki kolana, biodra, barku, łokcia i stawu skokowego u jednych z najlepszych chirurgów, w tym między innymi u prof. Christiana Finka, prof. Christiana Hosera, prof. Petera Gfoller’a, prof. Sepp Brauna oraz prof. Elisabeth Abermann.

W ciągu ostatnich lat na różnego rodzaju stażach przebywali: dr Tomasz Szymański w Szwajcarii u prof. Kilgera, dr Mateusz Janik w Egipcie u prof. Nasefa, dr Maciej Pasieczny w Turcji u prof. Karahana oraz dr Bartosz Dominik w Austrii u prof. Finka.

Czytaj także: Carolina Medical Center nagrodzona przez WhatClinic.com>>>

Carolina Medical Center specjalizuje się w leczeniu i prewencji urazów układu mięśniowo-szkieletowego. Zatrudnia między innymi specjalistów w zakresie ortopedii, neurochirurgii, chirurgii dziecięcej, reumatologii, neurologii i rehabilitacji.

Zapewnia kompleksową opiekę medyczną – całodobowe ambulatorium urazowe, konsultacje specjalistyczne, diagnostykę obrazową i funkcjonalną, leczenie operacyjne i nieinwazyjne, rehabilitację, badania biomechaniczne, trening motoryczny.

Carolina Medical Center należy do Grupy Lux Med.