Sport-Klinika szkoli lekarzy  

0
101

Sport-Klinika z Żor, należąca do Grupy Scanmed, posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia upoważniającą do prowadzenia kształcenia podyplomowego lekarzy i szkoli specjalistów w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. 

Akredytacja Ministerstwa Zdrowia upoważnia także placówkę do prowadzenia staży kierunkowych w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu w ramach specjalizacji w innych dziedzinach a także staży kierunkowych w zakresie ortopedii dziecięcej. 

Sport-Klinika powstała w roku 2002. Zapewnia kompleksowe leczenie – od diagnozy do rehabilitacji i ukierunkowana jest na leczenie schorzeń i urazów narządu ruchu u dorosłych oraz dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem urazów sportowych. 

Czytaj także: Nowoczesne zabiegi przy udziale robota Da Vinci w Szpitalu Mazovia>>>

Specjalizuje się w mało inwazyjnych zabiegach operacyjnych metodą artroskopową, w szczególności są to zabiegi rekonstrukcyjne i naprawcze stawu kolanowego i ramiennego. 

Klinika oferuje również rehabilitację noworodków, dzieci oraz młodzieży, w tym także z problemami ze strony ośrodkowego układu nerwowego (OUN). 

Sport-Klinka to także ośrodek badawczo-szkoleniowy, który organizuje szkolenia i konferencje medyczne dla lekarzy z kraju i z zagranicy.  

Placówka posiada Certyfikat Akredytacyjny przyznawany przez ministra zdrowia oraz tytuł „Szpital bez bólu”.