Świebodzin: pracownia rezonansu z kontraktem z NFZ

0
190

Nowy Szpital w Świebodzinie podpisał umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na badania oferowane w pracowni rezonansu magnetycznego. Pracownia powstała w tej placówce w roku 2020.

Podpisana z NFZ umowa będzie obowiązywała od 1 czerwca 2021 do 30 czerwca 2023 roku. Z badań finansowanych ze środków NFZ będą mogli korzystać nie tylko pacjenci leczeni w szpitalu, ale także osoby ze skierowaniami od specjalistów.

Jest to siódme takie urządzenie w województwie lubuskim a badania realizowane w ramach kontraktu z NFZ są nielimitowane.

Pracownia rezonansu w świebodzińskim szpitalu została otwarta pod koniec lipca 2020 roku i powstała, aby służyć pacjentom oddziału neurologii z pododdziałem udarowym oraz wszystkim osobom, które wymagają specjalistycznej diagnostyki. Od chwili otwarcia pracowni wykonano w niej 735 badań.

Czytaj także: Można lepiej spożytkować zasoby prywatnego sektora ochrony zdrowia>>>

W pracowni rezonansu w Świebodzinie wykonywane są badania, między innymi głowy, kręgosłupa, narządу jamy brzusznej oraz badania naczyń krwionośnych.

Szpital w Świebodzinie posiada 5 oddziałów: anestezjologii i intensywnej terapii, chirurgii ogólnej i urazowo-ortopedycznej, chorób wewnętrznych, ginekologiczno-położniczo-neonatologiczny oraz neurologii z pododdziałem udarowym. W placówce działa także Szpitalny Oddział Ratunkowy i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, poradnia podstawowej opieki zdrowotnej oraz poradnie specjalistyczne.

Placówka w Świebodzinie należy do Grupy Nowy Szpital, która prowadzi 10 placówek zlokalizowanych w województwach: lubuskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i małopolskim. Wszystkie placówki Grupy trafiły do funkcjonującej od 1 października 2017 roku sieci szpitali.

Czytaj także: Telemedycyna pomoże w nadrabianiu zaległości zdrowotnych>>>