Świebodzin: pracownia rezonansu z kontraktem z NFZ

0
116

Pracownia rezonansu magnetycznego, działająca w szpitalu w Świebodzinie, należącym do Grupy Nowy Szpital, uzyskała kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na swoje usługi.

Badania w ramach kontraktu z NZF będą oferowane od 1 czerwca 2021 roku, a podpisana z NFZ umowa będzie obowiązywała do 2023 roku. Z bezpłatnych badań będą mogli korzystać nie tylko pacjenci leczeni w szpitalu, ale także osoby ze skierowaniami od specjalistów.

Pracownia rezonansu w świebodzińskim szpitalu została otwarta pod koniec lipca 2020 roku po to, aby służyć pacjentom oddziału neurologii z pododdziałem udarowym oraz wszystkim osobom, które wymagają specjalistycznej diagnostyki. Od otwarcia pracowni wykonano w niej 735 badań.

Czytaj także: Lux Med Diagnostyka inwestuje w nowy sprzęt i technologię>>>

W pracowni rezonansu w Świebodzinie wykonywane są badania, między innymi głowy, kręgosłupa, narządów jamy brzusznej oraz badania naczyń.

Szpital w Świebodzinie posiada 5 oddziałów: anestezjologii i intensywnej terapii, chirurgii ogólnej i urazowo-ortopedycznej, chorób wewnętrznych, ginekologiczno-położniczo-neonatologiczny oraz neurologii z pododdziałem udarowym. W placówce działa także Szpitalny Oddział Ratunkowy i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, poradnia podstawowej opieki zdrowotnej oraz poradnie specjalistyczne.

Placówka w Świebodzinie należy do Grupy Nowy Szpital, która prowadzi 10 placówek zlokalizowanych w województwach: lubuskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i małopolskim. Wszystkie placówki Grupy trafiły do funkcjonującej od 1 października 2017 roku sieci szpitali.