Szpital Mazovia rozszerza współpracę z Radomskim Centrum Onkologii  

0
138

W ramach rozszerzenia współpracy z Radomskim Centrum Onkologii do zespołu warszawskiego Szpitala Mazovia dołączył specjalista radioterapii onkologicznej. Konsultacje u specjalisty dostępne są zarówno w Radomiu, jak i w Warszawie. 

Zespół Szpitala Mazovia wznowił konsultacje i zabiegi operacyjne w Radomskim Centrum Onkologii. Cztery razy w tygodniu odbywają się tam konsultacje urologiczne, a dwa razy w tygodniu zabiegi operacyjne, zarówno laparoskopowe, jak i otwarte. Zarówno konsultacje jak i zabiegi finansowane są ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. 

Pacjenci mają również możliwość konsultacji komercyjnych, dotyczących operacji w asyście robota da Vinci. Takie zabiegi odbywają się w Warszawie, w Szpitalu Mazovia. 

Czytaj także: Nowoczesne zabiegi przy udziale robota Da Vinci w Szpitalu Mazovia >>>

Kierownik Oddziału Radioterapii w Radomskim Centrum Onkologii raz w tygodniu konsultuje pacjentów przed i po zabiegach operacyjnych oraz kwalifikuje do leczenia metodami radioterapii, chemioterapii oraz hormonoterapii. Konsultacje takie odbywają się w ramach świadczeń finansowanych przez NFZ.  

Szpital Mazovia działa od 2009 roku. Specjalizuje się w innowacyjnym leczeniu schorzeń urologicznych oraz onkourologicznych. Oferuje zarówno świadczenia komercyjne jak i finansowane przez NFZ. 

W szpitalu wykonywane są między innymi zabiegi z wykorzystaniem robota chirurgicznego da Vinci oraz przy użyciu ultranowoczesnego noża plazmowego J-Plazma.  

Placówka działa przy alei Komisji Edukacji Narodowej 47/U15 na warszawskim Ursynowie. 

Czytaj także: Unikatowe operacje w Szpitalu Mazovia>>>