Szpital na Klinach nawiązuje kontakty zagraniczne

0
835

Przedstawiciele krakowskiego Szpitala na Klinach odwiedzili St. Antonius Hospital oraz klinikę neurologii i urologii onkologicznej PZNW w Gronau, w Niemczech. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń oraz dyskusji dotyczących potencjalnych obszarów współpracy.

Dotyczy to szczególnie zabiegów z wykorzystaniem systemu wsparcia chirurgicznego da Vinci.

Klinika Urologii Szpitala St. Antonius i PZNW w Gronau, położone około 100 km od Duesseldorfu,  od 2006 roku specjalizują się w leczeniu nowotworów prostaty z wykorzystaniem robota da Vinci.

PZNW jest największym i najbardziej doświadczonym centrum leczenia nowotworów prostaty w Europie. Klinika dysponuje dwoma najnowszej generacji robotami da Vinci Xi® i jednym robotem da Vinci Si® i wykonuje co roku ponad 1400 zabiegów. Od początku istnienia, w PZNW wykonano już ponad 8000 operacji da Vinci.

– Ważnym celem naszego szpitala jest rozwój długofalowych relacji w obszarze umiędzynarodowienia oferty, promowania najlepszych praktyk oraz innowacyjnych rozwiązań. Podejmujemy również znaczną aktywność na rzecz uruchomienia przy zaangażowaniu naszego ośrodka programów dydaktycznych oraz naukowo-badawczych z wykorzystaniem międzynarodowych doświadczeń, w szczególności w zakresie popularyzacji technik operacyjnych z wykorzystaniem systemu wsparcia chirurgicznego da Vinci na terenie Polski – mówi dyrektor Szpitala na Klinach Józefa Job.

Czytaj także: Kraków: Centrum Chirurgii Robotycznej w Szpitalu na Klinach>>>

Szpital na Klinach działa od listopada 2018 roku. Prowadzi oddział ginekologiczno-położniczy i zabiegowy oraz 16 poradni specjalistycznych, między innymi uroginekologiczną, pediatryczną, endokrynologiczną czy psychologiczną.

Szpital dysponuje 26 łóżkami, posiada dwie sale operacyjne, salę chirurgii jednego dnia, trakt porodowy, a także przychodnię przyszpitalną.

Oferuje zabiegi z zakresie ginekologii, urologii, ortopedii, neurochirurgii, chirurgii ogólnej, naczyniowej i plastycznej, a także badania diagnostyczne – USG, mammografię, KTG, EKG, diagnostykę laboratoryjną, badania histopatologiczne.

Szpital mieści się przy ulicy Kostrzewskiego 74m, w dzielnicy krakowskiej – Kliny Zacisze.