Telemedycyna Polska: kolejny miesiąc spadku przychodów

0
382

Zarząd spółki Telemedycyna Polska S.A. poinformował o kolejnym miesiącu, w którym nastąpił spadek przychodów. Skonsolidowane przychody Grupy Telemedycyna Polska w lutym 2020 wyniosły 287,9 tys. zł, co oznacza spadek o 32,1 procenta w porównaniu do lutego 2019 roku.

Natomiast skonsolidowane przychody narastająco ze sprzedaży Grupy Kapitałowej Telemedycyna Polska S.A. w lutym 2020 roku wyniosły 736 tys. zł, co oznacza spadek o 6,8 procenta w porównaniu do analogicznego roku 2019.

Czytaj także: Medicover: pomoc stomatologiczna w czasach koronawirusa>>>

Telemedycyna Polska S.A. specjalizuje się w usługach telekardiologicznych dla pacjentów indywidualnych oraz dla placówek medycznych na terenie całego kraju. Spółka posiada własne Centrum Monitoringu Kardiologicznego, które czynne jest przez całą dobę, 365 dni w roku i obsługuje kilka tysięcy badań miesięcznie.

Spółka świadczy usługę kardiotele – całodobową teleopiekę kardiologiczną. W ramach tej usługi pacjenci wyposażani są w osobisty, przenośny aparat EKG, za pomocą którego mogą przesyłać przez telefon swoje badania oraz konsultować je z dyżurującym lekarzem z Centrum Monitoringu Kardiologicznego.

34,15 procenta akcji spółki Telemedycyna Polska S.A. posiada Neuca Med, spółka z Grupy Neuca.