W Lux Med – e-Recepta wprost na telefon

0
1948

Pacjenci placówek sieci Lux Med recepty na leki, które lekarz przepisuje w trakcie wizyty, otrzymują już SMS-em w formie e-Recepty jeszcze w gabinecie lekarskim. E-Recepta wystawiana jest na wszystkie leki, zastępując receptę papierową.

Poza tym pacjenci Lux Medu e-Receptę na stale przyjmowane leki mogą zamawiać na Portalu Pacjenta, bez konieczności wizyty w placówce.

E-Receptę można zrealizować w wybranej aptece na podstawie otrzymanego SMS-a z odpowiednim kodem umożliwiającym odbiór leków.

Lista aptek realizujących e-Recepty dostępna jest na stronie: https://mapa.pacjent.gov.pl/.

Na początku roku 2019 Grupa Lux Med jako pierwsza wśród sieci medycznych udostępniła pacjentom możliwość zamówienia e-Recepty.

Pacjenci abonamentowi sieci mają dostęp do wystawionych recept na Portalu Pacjenta, bez konieczności wizyty w placówce.

Lux Med oferuje także dostęp online do usług związanych z odwoływaniem i rezerwacją wizyt,  odbieranie wyników badań, a także konsultacje z lekarzem online oraz otrzymywanie zaleceń lekarskich online.

Wprowadzono możliwość wykonywania badań laboratoryjnych bez rejestracji w placówce, dotyczy to badań zawartych w pakiecie abonamentowym.

Portal Pacjenta umożliwia także umawianie badań medycyny pracy oraz od lipca 2019- wizyt w ramach podstawowej opieki zdrowotnej.

Czytaj także: Lux Med: wizyty w ramach POZ teraz także umawiane online>>>