Warszawa: uczelnia medyczna otwiera punkt wymazowy

0
128

W budynku Uczelni Medycznej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie powstaje punkt pobrań wymazów do badań na obecność wirusa SARS-CoV-2.  Uczelnia od tego roku kształci studentów na kierunku lekarskim.

Uczelnie szuka osób chętnych do pracy w punkcie wymazowym oraz informuje, że studenci, którzy będą wykonywali czynności w ramach zadań realizowanych przez podmioty lecznicze lub służby sanitarno-epidemiologiczne w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, mogą ubiegać się o zaliczenie części zajęć lub grup zajęć kształtujących umiejętności praktyczne, w tym zajęć praktycznych i praktyk zawodowych.

Uczelnia Medyczna im. Marii Skłodowskiej-Curie z Warszawy dołączyła do grona prywatnych uczelni, które posiadają uprawniania do kształcenia na kierunku lekarskim, jako czwarta placówka.

Uczelnia na najbliższy rok akademicki uzyskała limit 50 miejsc na jednolitych studiach magisterskich prowadzonych w formie stacjonarnej w języku polskim.

Uczelnia kształci także na kierunku ratownictwo medyczne oraz pielęgniarstwo.

Czytaj także: Cztery uczelnie niepubliczne kształcą lekarzy>>>

Uczelnia Medyczna im. Marii Skłodowskiej-Curie rozpoczęła działalność w roku 1997 jako Wyższa Szkoła Działalności Gospodarczej i na początku kształciła na kierunku ekonomia, prowadząc studia pierwszego stopnia.

W roku 2010 uczelnia wybudowała, w pełni wyposażyła oraz uruchomiła Mazowiecki Szpital Onkologiczny w Wieliszewie, który jest bazą kliniczną dla uczelni. Prowadzi także Centrum Medyczne Zdrowie, zlokalizowane w warszawskiej dzielnicy Włochy.

W styczniu 2019 roku w związku z ukierunkowaniem swojej działalności na prowadzenie studiów w obszarze nauk medycznych i nauk o zdrowiu, zmieniła nazwę na Uczelnia Medyczna Marii Skłodowskiej-Curie.

Czytaj także: Już 65 prywatnych laboratoriów na liście uprawnionych do testów na koronawirusa>>>