Weszła w życie ustawa rozszerzająca wykaz osób przeprowadzających badanie kwalifikacyjne 

0
167

2 kwietnia 2021 roku weszła w życie nowelizacja ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, która rozszerza wykaz osób uprawnionych do przeprowadzania badania kwalifikacyjnego w celu wykluczenia przeciwwskazań do wykonywania szczepienia ochronnego przeciw COVID-19.  

Dotychczas badania takie mogli przeprowadzać jedynie lekarze. Wprowadzane zmiany umożliwiają przeprowadzanie tych badań również przez inne osoby, które będą posiadać kwalifikacje określone w rozporządzeniu wydanym przez ministra zdrowia.  

Nowelizacja przewiduje także zmianę terminów obowiązywania wykazów świadczeniodawców zakwalifikowanych do poszczególnych poziomów systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej.  

Czytaj także: Rusza rehabilitacja postcovidowa >>>

Ustawa o zmianie ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi została opublikowana w Dzienniku Ustaw RP 1 kwietnia 2021 roku (poz. 616). 

Weszła w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia, z wyjątkiem przepisów dotyczących wykazów, które weszły w życie wejdą z mocą obowiązującą od 27 marca 2021 roku.