Wizja V: innowacyjne narzędzie redukujące stres u pacjentów
Spółka Wizja V, prowadząca pracownie diagnostyki obrazowej, oferuje pacjentom innowacyjne narzędzie, które pozwala zredukować stres przez badaniem rezonansem magnetycznym.
Wizja V jest jedyną firmą w Polsce, która wprowadziła takie rozwiązanie.
Przy wykorzystaniu nowej technologii wirtualnej rzeczywistości – często stosowanej w branży rozrywkowej – stworzono animacje VR ukazującą badanie rezonansem magnetycznym.
Powodem stworzenia takiego narzędzia był fakt, że diagnostyka obrazowa często budzi obawy pacjentów, a nawet dokładny opis procedury badania czy filmy instruktażowe – nie dają takiego poczucia bezpieczeństwa jak przeżycie badania na własnej skórze. Umożliwia to właśnie narzędzie wykorzystujące wirtualną rzeczywistość.
Z ponad trzynastoletniego doświadczenia firmy Wizja V wynika, że pacjenci najbardziej obawiają się momentu wjazdu do rezonansu magnetycznego, poczucia klaustrofobicznego braku miejsca oraz charakterystycznego dudniącego dźwięku.
Teraz pacjenci mogą oswoić się z badaniem już w rejestracji, poprzez skorzystanie z okularów VR. Przedstawiana dzięki nim animacja pozwala zweryfikować, czy pacjenci posiadają silny lęk przed wykonaniem badania.
Czytaj także: Wizja V: wchodzimy w nowy obszar działalności medycznej>>>
Obrazy animacji pokazują cały proces badania: od momentu przyjścia pacjenta do pracowni, poprzez oczekiwanie w rejestracji, przygotowanie do badania, aż do momentu samego badania rezonansem magnetycznym.
Wizja V Diagnostyka Medyczna z Łodzi działa od roku 2007 (najpierw jako Fantom sp. z o.o.) Spółka prowadzi 15 pracowni diagnostycznych, które zlokalizowane są w województwach: łódzkim, mazowieckim, śląskim, dolnośląskim, pomorskim oraz wielkopolskim. Pracownie znajdują się w Łasku, Kartuzach, Skierniewicach, Łodzi, Ostrowi Mazowieckiej, Wrześni, Płocku, Trzebnicy, Tuszynie, Wilkowicach-Bystrej, Wyszkowie oraz w Żyrardowie. Ostatnia została otwarta w 2017 roku w Pabianickim Centrum Medycznym.
Pracownie udzielają świadczeń pacjentom w zakresie tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. Współpracują z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz wykonują badania komercyjne.