Włączamy się w systemowe działania w zakresie zwalczania koronawirusa

0
949

Anna Rulkiewicz, prezes zarządu Grupy Lux Med

W ostatnich dniach obserwujemy skokowy wzrost liczby zakażeń COVID-19 w Polsce. Walka z pandemią koronawirusa staje się naszą „nową normalnością”. W tym trudnym czasie należy się wspierać i współpracować ze sobą. Grupa Lux Med jest dziś gotowa wziąć na siebie część odpowiedzialności i włączyć się w niezbędne działania na rzecz zwalczania pandemii.

Grupa Lux Med jako największy prywatny świadczeniodawca usług medycznych w Polsce od lat czuje się współodpowiedzialna za zdrowie i życie Polaków. Zawsze widzieliśmy się jako partner sektora publicznego w dbaniu o zdrowie Polaków. I także w tym trudnym momencie próby angażujemy się w aktywną walkę z COVID-19.

Czytaj także: Prywatne szpitale włączają się w walkę z epidemią>>>

W tym celu Grupa Lux Med włącza warszawski Szpital św. Elżbiety do grupy placówek przeznaczonych do opieki nad pacjentami z COVID-19. Od kilku dni trwają prace dostosowujące tę placówkę do wymogów epidemiologicznych. Szpital będzie w pełni wyłączony z innej działalności i skupi się na ratowaniu zdrowia i życia zakażonych koronawirusem.

Od początku pandemii deklarowaliśmy możliwość włączenia się w systemowe działania w zakresie zwalczania koronawirusa. Jednocześnie przez ostatnie miesiące, skupialiśmy się na zapewnieniu ciągłości opieki medycznej dla naszych pacjentów.

Decyzja o włączeniu Szpitala św. Elżbiety do grupy placówek zajmujących się pacjentami z koronawirusem nie wpływa na działalność innych naszych placówek. Wszyscy pacjenci Grupy mają możliwość korzystania, na niezmienionych zasadach, z przysługujących im świadczeń medycznych. Cały personel Grupy Lux Med dokłada wszelkich starań, by w czasie epidemii zapewnić wszystkim pacjentom bezpieczeństwo i nieprzerwany dostęp do opieki medycznej.

Czytaj także: Prywatne podmioty medyczne proponują współpracę w zakresie walki z epidemią>>>