Właściciel NZOZ-u w Mikołowie Liderem Rynku Zdrowia

0
625

Lekarz medycyny Marek Karel, prowadzący Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Poradnia Chorób Piersi, Pracownia USG w Mikołowie, został laureatem tytułu Lider Rynku Zdrowia.

11 marca 2020 roku Marek Karel zamknął prywatny gabinet w Mikołowie i zgłosił się na ochotnika do jednoimiennego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Tychach. Zdecydował się na to w początkowym okresie pandemii koronawirusa, kiedy wiedza o nowym patogenie była jeszcze bardzo skromna. Marek Karel był pierwszym lekarzem ochotnikiem – o którym szeroko informowały media – „idącym na wojnę z COVID-19″. Decyzję tę podejmował w czasie, gdy nie znaliśmy jeszcze w pełni wskaźnika umieralności z powodu infekcji koronawirusem SARS-CoV-2 i kiedy zdarzało się, że lekarze odchodzili z placówek zajmujących się zakażonymi pacjentami, w tym także z jednoimiennego szpitala w Tychach – uzasadniono przyznane wyróżnienie.

Czytaj także: Prywatne podmioty medyczne proponują współpracę w zakresie walki z epidemią>>>

Marek Karel jest specjalistą chorób wewnętrznych i zajmuje się od 30-tu lat ultrasonografią.

Prowadzi poradnię, która specjalizuje się w diagnostyce chorób piersi, oferuje badania ultrasonograficzne, mammografię, biopsję pod kontrolą USG. Oferuje także leczenie chorób tarczycy, badania genetyczne oraz poradnictwo psychologiczne.

Wyróżnienie zostało przyznane w ramach tegorocznego XVI Forum Rynku Zdrowia, które odbyło się 19 i 20 października 2020 roku, w formule online.

Portrety Polskiej Medycyny 2020 zostały wręczone w sześciu kategoriach: Menedżer Rynku Zdrowia placówki publiczne, Menedżer Rynku Zdrowia placówki niepubliczne, Lekarz Rynku Zdrowia, Wydarzenie Rynku Zdrowia, Osobowość Rynku Zdrowia oraz Lider Rynku Zdrowia.

W kategorii Menedżer Rynku Zdrowia placówki niepubliczne wyróżnienie otrzymał Andrzej Mądrala, założyciel Centrum Medycznego Mavit.

Czytaj na ten temat: Andrzej Mądrala wyróżniony Portretem Polskiej Medycyny>>>