Wyróżnienie dla kliniki Gyncentrum

0
82

Klinika Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej Gyncentrum z Katowic po raz siódmy została nagrodzona w konkursie Najwyższa Jakość Quality International. Nagroda została przyznana za opracowany przez ekspertów placówki algorytm postępowania w leczeniu niepłodności u kobiet z endometriozą.

Klinika otrzymała za ten projekt Złote Godło QI 2020 w kategorii Services.

Najwyższa Jakość Quality International to program projakościowy realizowany pod patronatem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Polskiego Komitetu Normalizacyjnego oraz Katedry Zarządzania Jakością Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

„Algorytm postępowania w leczeniu niepłodności u kobiet z endometriozą” określa proces diagnostyczny, którego celem jest precyzyjna identyfikacja i ocena stopnia zaawansowania endometriozy oraz wybór terapii mającej na celu uzyskanie ciąży u pacjentki.

W ramach algorytmu wykorzystywane są różne techniki diagnostyczne i zabiegowe, w tym laparoskopowa operacja usunięcia torbieli i ognisk endometriozy za pomocą noża plazmowego. W zależności od stopnia zaawansowania choroby algorytm zakłada również farmakologiczne i dietetyczne wsparcie terapii, a także wykorzystanie technik wspomaganego rozrodu.

Czytaj także: Value Based Healthcare czyli racjonalizowanie opieki zdrowotnej>>>

Algorytm, opracowany przez ekspertów Gyncentrum, przyczynia się do zwiększenia wykrywalności endometriozy, co bezpośrednio przekłada się na szybszą i bardziej precyzyjną terapię oraz większy odsetek ciąż u kobiet, leczących się z powodu niepłodności.

Klinika Gyncentrum to ośrodek diagnostyki i leczenia niepłodności w Polsce z ponad 20-letnim doświadczeniem. Specjalizuje się w kompleksowym leczeniu niepłodności oraz diagnostyce prenatalnej.

Placówka była realizatorem rządowego programu zdrowotnego „Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013-2016”.

Klinika działa w Katowicach przy ulicy Żelaznej 1, prowadzi też placówkę w Galerii Libero przy ulicy Kościuszki 229, a także placówki – w Krakowie przy ulicy Mehoffera 10, w Częstochowie przy ulicy Kozielewskiego 9 oraz w Bielsku-Białej przy ulicy Sobieskiego 89/49.