Zielona Góra: Oddział Dzienny Rehabilitacji Kardiologicznej w Centrum Aldemed

0
307

Centrum Medyczne Aldemed z Zielonej Góry podpisało umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na realizację świadczeń w zakresie rehabilitacji kardiologicznej w ramach Oddziału Dziennego Rehabilitacji Kardiologicznej. Wartość kontraktu do końca 2018 roku wynosi niecałe 145 tys. zł.

Oddział oferuje kompleksową rehabilitację pacjentów kardiologicznych po przebytych incydentach wieńcowych (ostry zespół wieńcowy, zawał mięśnia sercowego), zabiegach inwazyjnych w zakresie układu krążenia, a także w innych chorobach układu krążenia, w tym w niewydolności krążenia.

Baza diagnostyczno- lecznicza Oddziału Dziennego Rehabilitacji Kardiologicznej pozwala na wykonanie nieinwazyjnych badań diagnostyki kardiologicznej w tym EKG, 24-godzinne monitorowanie EKG metodą Holtera, testy wysiłkowe. Sala do kinezoterapii wyposażona jest w sprzęt do prowadzenia nadzorowanego treningu ergometrycznego. Oddział wyposażony jest w cykloergonometry, drabinki rehabilitacyjne, materace, zestaw do prób wysiłkowych, defibrylator.

Aldemed posiada także kontrakt na rehabilitację ogólnoustrojową w oddziela dziennym oraz na ambulatoryjna opiekę rehabilitacyjną. Wartość kontraktu na rehabilitację leczniczą wynosi prawie 540 tys. zł.

Cały kontrakt z NFZ Centrum Aldemed ma wartość ponad 9,5 mln zł. Środki te finansują także ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, leczenie stomatologiczne oraz leczenie szpitalne w zakresie okulistyki (leczenie AMD). W ramach NFZ oferowana jest także podstawowa opieka zdrowotną, placówki Aldemed obejmują opieka POZ ponad 27 tysięcy pacjentów.

Czytaj także: Zielona Góra: umowa Aldemed z NFZ w zakresie okulistyki>>>

Aldemed prowadzi trzy placówki w Zielonej Górze. Główna siedziba Centrum mieści się przy ulicy Niepodległości. W filii Zastal, przy ulicy Towarowej 20, działają poradnie specjalistyczne, pracownie diagnostyczne, dział rehabilitacji oraz szpital. Najnowsza przychodnia Aldemed została otwarta w lipcu 2016 na Osiedlu Śląskim.

W 2016 roku Centrum Medyczne Aldemed obchodziło 20-lecie działalności.