8 tysięcy testów na koronawirusa dzięki automatyzacji laboratorium

0
830

Medyczne Laboratorium Diagnostyczne Invicta jest gotowe, aby wykonać do 8 tysięcy badań na koronawirusa na dobę. Badanie molekularne metodą rtPCR dostępne jest dla osób zmotoryzowanych oraz pieszych. Testy przeprowadzane są w pięciu miastach w Polsce

– Widoczny w Polsce wzrost zakażeń skłonił nas do wprowadzenia zmian w działaniu laboratorium i wprowadzenia robotyzacji w procesie diagnostyki. Dzięki temu jesteśmy w stanie przebadać aż do 8 tysięcy próbek na dobę. Warto podkreślić, że jesteśmy największym prywatnym laboratorium genetycznym na Pomorzu. Testy wykonujemy zgodnie ze standardami Światowej Organizacji Zdrowia oraz Amerykańskiego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób. Jesteśmy wpisani przez Ministerstwo Zdrowia na listę laboratoriów wykonujących w Polsce badania na koronawirusa – mówi Adrian Konstantynowicz, rzecznik prasowy, dyrektor ds. marketingu Invicta.

Czytaj także: Diagnostyka buduje największe laboratorium medyczne w Europie>>>

Punkty Drive Thru znajdują się w pięciu lokalizacjach – w Sopocie, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu oraz w Warszawie.

– Rejestracja do punktu pobrań przeprowadzana jest zdalnie. W Invicta opracowaliśmy nasz autorski zestaw pobraniowy, który dezaktywuje wirusa w próbówce i jednocześnie utrwala jego RNA. Od maja wykonaliśmy kilkadziesiąt tysięcy testów – dodaje Adrian Konstantynowicz.

Invicta działa na rynku od 19 lat, specjalizując się między innymi w kompleksowej diagnostyce i leczeniu zaburzeń płodności oraz w obszarze zdrowia kobiety (profilaktyka zdrowotna, prowadzenie ciąży, badania prenatalne). Prowadzi placówki leczenia niepłodności oraz centra zdrowia kobiety w Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Słupsku, Bydgoszczy i Wrocławiu.

Czytaj także: Kolejne prywatne laboratoria na liście uprawnionych do testów na koronawirusa>>>