CMP chce budować ogólnopolską sieć placówek

0
91
Jedna z placówek spółki Lecznica Ursus Przychodnie

Centrum Medyczne CMP, które w maju 2021 przejęło trzy placówki warszawskiej spółki Lecznica Ursus Przychodnie, planuje otwieranie nowych oddziałów na terenie całej Polski. Co roku otwierane mają być dwa nowe ośrodki.

Będą to zarówno nowo tworzone placówki jak i przejmowane. Mają powstawać w największych miastach Polski, takich jak Wrocław, Poznań, Łódź, Kraków oraz Trójmiasto.

-Ciągle prowadzimy rozmowy w sprawie przejęć, na początku 2020 roku bliska sfinalizowania była transakcja dotycząca placówki w Łodzi, ale przeszkodziła nam w tym pandemia – mówi Paweł Walicki, prezes Centrum Medycznego CMP.

Obecnie sieć CMP liczy 17 placówek, zlokalizowanych prawie we wszystkich dzielnicach Warszawy i w okolicznych miejscowościach. Są to placówki ambulatoryjne, ale zarząd Centrum nie wyklucza także poszerzenia działalności o szpital jednodniowy.

Czytaj także: Lux Med podejmuje inicjatywę „Healthy Cities” >>>

-Ponieważ nie mamy w tym zakresie doświadczenia, myślimy raczej o konsorcjum i współpracy z podmiotem działającym na tym polu. Nowym obszarem będzie także tzw. ciężka diagnostyka obrazowa (czyli badania tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego), która byłaby uzupełnieniem naszej oferty dla pacjentów. Prowadzimy w tej sprawie pewne działania i być może taka pracownia wkrótce będzie częścią naszej sieci – mówi Paweł Walicki.

Placówki CMP oferują podstawowa opiekę zdrowotną oraz konsultacje specjalistyczne. Oprócz świadczeń POZ większość usług oferowanych przez CMP to usługi komercyjne. Sieć oferuje abonamenty, świadczenia Fee For Service oraz współpracuje z towarzystwami ubezpieczeniowymi i dużymi sieciami abonamentowymi. Wykonuje także badania w ramach medycyny pracy.

Świadczenia ambulatoryjnej opieki specjalistycznej finansowane przez NFZ stanowią 1,5 procent wszystkich świadczeń AOS. Są one oferowane w oddziale CMP przy ulicy Mariańskiej oraz w nowo przejętych placówkach na Ursusie.

Czytaj także: Tworzymy standardy epidemiologiczne>>>

Sieć prowadzi dwa własne call centers, obsługujące pacjentów. Dostępne są zdalne konsultacje, zarówno telefoniczne, preferowane przez pacjentów, jak i wideokonsultacje.

W placówkach CMP działa 13 punktów szczepień, we współpracy z Laboratoriami Alab oferowana jest diagnostyka w kierunku COVID-19.

Centrum Medyczne CMP powstało w 2002 roku z połączenia kilku prywatnych gabinetów lekarskich. Obecnie obejmuje opieką lekarską objętych około 650 000 pacjentów, którzy realizują ponad 50 000 wizyt miesięcznie. Na stałe współpracuje z około 400 podwykonawcami na terenie całej Polski i około 700 specjalistami.