Genomtec: umowa z centrum Dolmed  

0
42

Spółka Genomtec S.A. zawarła umowę z Dolnośląskim Centrum Medycznym Dolmed S.A. dotyczącą świadczenia usług laboratoryjnych w zakresie diagnostyki genetycznej. Będzie to pierwsze laboratorium partnerskie stosujące produkty Genomtec 

Otwarcie laboratorium umożliwi komercyjne wykorzystanie dopuszczonych obecnie do diagnostyki zestawów testowych w technice RT-LAMP, jak również komercjalizację opracowanych dotychczas pozostałych testów genetycznych w technice LAMP. 

Genomtec dostarczy wyposażenie laboratorium, zapewni personel oraz zorganizuje jego działalność. W ramach współpracy obie firmy zobowiązały się również do współpracy w zakresie wzajemnej promocji produktów i usług. 

Kwota przychodu spółki Genomtec nie została określona w umowie, ponieważ będzie zależna od składanych zamówień. 

Czytaj: Enel-Med planuje rozwój usług specjalistycznych i diagnostyki>>>

Genomtec to spółka technologiczna działająca w obszarze diagnostyki klinicznej, która została założona w 2016 roku przez grupę naukowców mających doświadczenie i kompetencje w obszarze biologii molekularnej oraz mikrosystemów i fotoniki. Siedziba firmy mieści się we Wrocławiu, biuro spółki działa także w Wielkiej Brytanii, gdzie zlokalizowana jest część międzynarodowego zespołu badawczo – inżynieryjnego. 

Plany spółki dotyczą między innymi rozwoju mobilnej platformy diagnostyki genetycznej, wykorzystującej opatentowany system bezkontaktowego grzania i detekcji.  

Dolmed działa od 1977 roku, obecnie jako spółka akcyjna, której udziałowcem jest samorząd województwa dolnośląskiego.  

Oferuje usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, medycyny pracy oraz diagnostyki laboratoryjnej, posiada także własne pracownie diagnostyki obrazowej. Usługi Centrum są zarówno komercyjne jak i finansowane przez NFZ. 

Centrum mieści się przy ulicy Legnickiej 40 we Wrocławiu. Dolmed posiada także dwie filie świadczące usługi w ramach podstawowej opieki zdrowotnej – w Miękini oraz w Lutyni. 

Czytaj także: Wskazówki dla zakładów pracy w sprawie szczepień pracowników>>>