Kolejne placówki w grupie Centrum Medycznego CMP 

0
172
Jedna z placówek spółki Lecznica Ursus Przychodnie

17 maja 2021 roku Centrum Medyczne CMP zakupiło 100 procent udziałów w firmie Lecznica Ursus Przychodnie Sp. z o.o., od 2002 roku prowadzącej w warszawskim Ursusie 3 placówki. Łącznie w skład grupy CMP wchodzi już 17 oddziałów, działających na terenie Warszawy i okolic, a przejęcie kolejnych miejsc wpisuje się w strategię systematycznego rozwoju Centrum oraz poszerzania jego oferty. 

Do tej pory Ursus pozostawał jedną z nielicznych dzielnic stolicy, gdzie nie znajdował się oddział Centrum Medycznego CMP. Coraz większe zainteresowanie tą lokalizacją, jej rozwój i napływ nowych mieszkańców skłoniły grupę do inwestycji w tej okolicy.  

Placówki Lecznicy Ursus Przychodnie, które włączono do grupy CMP, mieszczą się przy ulicach: Posag 6 Panien 12, Dzieci Warszawy 11 oraz Plutonu Torpedy 47. Oddziały jeszcze przez pewien czas będą funkcjonować pod dotychczasowym szyldem – ich rebranding i pełna integracja z siecią CMP planowana jest w 2022 roku.  

Aby umożliwić pacjentom komfortowe korzystanie ze wszystkich przychodni, konieczne są zmiany systemowe, w tym w sposobie prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej, rejestracji wizyt czy ujednoliceniu standardów obsługowych. 

Czytaj także: Fresenius Nephrocare Polska włącza w swoje struktury NZOZ Intermed >>>

Po przejęciu placówek pacjenci z Ursusa będą mogli nadal korzystać z porad w ramach podstawowej opieki zdrowotnej oraz konsultacji lekarskich z zakresu okulistyki, dermatologii, kardiologii, medycyny sportowej, ginekologii i położnictwa, realizowanych w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (AOS), finansowanej ze środków publicznych. Grupa będzie również zwiększać dostępność usług komercyjnych. Lecznica Ursus Przychodnie współpracuje z takimi podmiotami jak INTER Ubezpieczenia, Medicover, Polmed, Signal Iduna oraz TU Zdrowie. Planowane jest dalsze poszerzenie grona ubezpieczycieli. 

– Naszym celem jest zapewnienie mieszkańcom Warszawy jak największej dostępności placówek i specjalistów, tak aby każdy mógł skorzystać z ich pomocy w dogodnym terminie, blisko miejsca zamieszkania. Lekarze i personel, którzy do tej pory pracowali w Lecznicy Ursus Przychodnie pozostają z nami – to zespół ponad 60-ciu zaangażowanych profesjonalistów, cieszących się zaufaniem mieszkańców dzielnicy. Pacjenci wciąż będą mogli korzystać ze świadczonych przez nich usług w ramach POZ i AOS. Zależy nam na zapewnianiu kompleksowej opieki medycznej, dlatego stawiamy zarówno na dziedziny medycyny, na które jest największe zapotrzebowanie, jak okulistyka czy ginekologia, ale poszerzamy też listę wąskich specjalizacji – mówi Paweł Walicki, prezes zarządu Centrum Medycznego CMP. 

Centrum Medyczne CMP powstało w 2002 roku z połączenia kilku prywatnych gabinetów lekarskich należących do rodziny Walickich oraz spokrewnionych i zaprzyjaźnionych z nimi osób. Aktualnie w skład grupy wchodzi 17 placówek, a opieką lekarską objętych jest około 650 000 pacjentów, którzy realizują ponad 50 000 wizyt miesięcznie. 

Czytaj także: Medicover Polska rozpoczyna współpracę z MedApp S.A. w obszarze medycyny cyfrowej>>>

W placówkach CMP świadczone są zarówno komercyjne usługi medyczne, jak i podstawowa opieka w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Dodatkowo, w oddziale CMP przy ulicy Mariańskiej realizowana jest również ambulatoryjna opieka specjalistyczna, gdzie można skorzystać z konsultacji z zakresu ginekologii, chirurgii oraz dermatologii w ramach powszechnego ubezpieczenia. Centrum nie zamierza zwalniać tempa – w jego planach jest otwieranie kolejnych oddziałów – zarówno na terenie Warszawy jak i całej Polski.  

– W stolicy wciąż istnieją miejsca, w których brakuje naszych oddziałów, przejęcie trzech przychodni w warszawskim Ursusie z pewnością umożliwi nam nieco zniwelować tę lukę. Cieszymy się dużą, lokalną popularnością, dlatego planujemy kolejne inwestycje w Warszawie. Aktywnie poszukujemy też nowych lokalizacji i prowadzimy negocjacje na terenie całego kraju. Naszą domeną jest rozwój pod kątem zwiększenia liczby placówek, stale pracujemy też nad podwyższaniem jakości świadczonych przez nas usług oraz poszerzaniem oferty – komentuje Paweł Walicki. 

Otwieranie kolejnych lokalizacji jest szansą na dotarcie do nowych pacjentów, którzy wcześniej ze względu na miejsce zamieszkania czy pracy nie mogli skorzystać z oferty Centrum Medycznego CMP. Rozwojowi sieci towarzyszy ulepszanie pakietu świadczeń, podwyższanie kompetencji pracowników oraz wprowadzanie nowych, unikalnych specjalizacji i usług.  

17 placówek sieci CMP działa na terenie Warszawy, Piaseczna, Łomianek i Józefosławia. Na stałe współpracuje z około 400 podwykonawcami na terenie całej Polski i około 700 specjalistami. Od 2019 roku firma prowadzi badania kliniczne, między innymi w zakresie leczenia grypy czy chorób z obszaru pulmonologii, kardiologii i ginekologii, a obecnie również leków na Covid-19.