Lux Med oferuje rehablitację pocovidową

0
209

Lux Med Tabita z Konstancina-Jeziornej uczestniczy w finansowanym przez NFZ programie rehabilitacji pocovidowej. Placówka już w kwietniu 2021 rozszerzyła zakres oferowanych usług komercyjnych o program rehabilitacyjny dla osób potrzebujących wsparcia po przechorowaniu Covid-19.  

8 maja 2021 na umieszczonej na stronie NFZ liście jednostek oferujących rehabilitację pocovidową, realizowaną w trybie stacjonarnym i w leczeniu uzdrowiskowym, były 124 placówki z całej Polski.  

Wśród placówek prywatnych, które realizują rehabilitację pocovidową w ramach programu NFZ, jest między innymi Szpital Jantar z Grupy Polmed, Centrum Medyczne Karpacz, Centrum Kompleksowej Rehabilitacji z Konstancina-Jeziornej, placówka Arion-Med z Gorzewa, szpital w Kostrzynie nad Odrą, należący do Grupy Nowy Szpital, placówka American Heart of Poland w Augustowie, Przedsiębiorstwo Uzdrowiskowe Ustroń, Szpital Polski w Sztumie czy Ars Medical z Piły, a także kilkanaście obiektów sanatoryjnych z całej Polski. 

Czytaj także: Scanmed partnerem strategicznym programu Liderzy Ochrony Zdrowia >>>

Rehabilitacja pocovidowa trwa od 2 do 6 tygodni i obejmuje opiekę lekarską, pielęgniarską i wsparcie psychologiczne. Za każdy dzień świadczenia NFZ zapłaci 188 zł. 

Celem rehabilitacji ma być poprawa sprawności oddechowej, zwiększenie wydolności wysiłkowej i krążeniowej, powrót do sprawności fizycznej oraz pozytywny wpływ na kondycję psychiczną. Z rehabilitacji mogą skorzystać osoby, które miały stwierdzony Covid-19 w ciągu ostatnich 12-tu miesięcy. 

Czytaj także: Opublikowano szczegóły programu rehabilitacji pocovidowej>>>