Lux Med rozszerza ofertę w zakresie stomatologii specjalistycznej

0
775

Grupa Lux Med wzbogaca swoją ofertę świadczeń stomatologicznych o szeroki zakres usług w zakresie stomatologii specjalistycznej, w tym ortodoncji. Częścią Grupy Lux Med są Smile Design Clinic oraz Ortofan Clinic w Warszawie, kolejne, obok Silver Dental Clinic w Piasecznie centra stomatologiczno-ortodontyczne.

Obie placówki są kompleksowo wyposażone, a ich oferta obejmuje szeroki wachlarz usług z zakresu chirurgii, stomatologii zachowawczej, estetycznej i dziecięcej, protetyki, endodoncji, periodontologii oraz ortodoncji..

–  Przejęcie tych placówek to realizacja większej strategii rozwoju Lux Med Stomatologia, która składa się z trzech elementów – pierwszy to budowanie własnych klinik stomatologicznych, których elementem są nowoczesne technologie, takie jak stomatologia cyfrowa i zatrudnianie specjalistów specjalizujących się dziedzinach, które chcemy rozwijać, drugi kierunek to rozwój ortodoncji, będącej elementem cieszącego się dużą popularnością trendu wellbeingowego i dbałości o zdrowy i ładny wygląd. Specjalność ta to najszybciej rozwijający się element rynku stomatologicznego, szczególnie tzw. projektowanie cyfrowe uśmiechu. Trzeci element naszej strategii to akwizycje, czyli przejmowanie nowoczesnych placówek stomatologicznych już działających na rynku – mówi Daniel Petryczkiewicz, dyrektor ds. rozwoju Lux Med Stomatologia.

Czytaj także: Trzeba zmienić dotychczasowy model opieki zdrowotnej>>>

Lux Med nawiązał strategiczną współpracę z firmą Invisalign, która oferuje nowoczesne niewidoczne nakładki, będące alternatywą dla tradycyjnych aparatów ortodontycznych.

– W celu oferowania tej usługi na początku roku 2020 kupiliśmy 10 skanerów służących do projektowania nowego uśmiechu, ponad 30 lekarzy z całej Polski zdobyło certyfikaty, dające im uprawnianie do stosowania tej metody. Jest ona obecnie dostępna w ponad 10 placówkach Lux Med  – mówi dyrektor Petryczkiewicz.

W ramach akwizycji specjalistycznych placówek stomatologicznych 3 lata temu Lux Med przejął Eurodental, placówkę specjalizującą się w implantologii. Kolejną akwizycja z obszaru implantologii był Gdański Projekt Uśmiech – który dołączył do Grupy w grudniu 2019. W roku 2019 została także przejęta Silver Dental Clinic z Piaseczna, a w roku 2020 – Smile Design Clinic oraz Ortofan Clinic, działające w dwóch różnych częściach Warszawy – Śródmieście i Praga-Północ. Obie placówki specjalizują się w ortodoncji cyfrowej i stosują metodę Ivisalign.

W celu szerszego oferowania specjalistycznych usług stomatologicznych Lux Med wprowadził także ostatnio do swojej oferty nowe pakiety stomatologiczne – protetyka i implantologia.

Czytaj na ten temat: Lux Med: nowe pakiety stomatologiczne>>>

Grupa Lux Med tworzy obecnie największą sieć stomatologiczną w Polsce, liczącą około 200 własnych gabinetów i 70 centrów medycznych.

Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie.

Zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 200 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest 240 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz ponad 2600 poradni partnerskich. Firma zatrudnia ponad 16 000 osób, około 7000 lekarzy i 4000 wspierającego personelu medycznego.