Prywatne placówki zdobywają akredytację CMJ

0
1219

Kolejne placówki otrzymały akredytację Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, przyznawaną przez ministra zdrowia. Akredytacje dotyczyły placówek oferujących podstawową opiekę zdrowotną oraz szpitali.

Wśród 12-tu podmiotów POZ, które otrzymały certyfikat CMJ, znalazły się placówki prywatne – NZOZ Sana-Med z Olkusza, Przychodnia Olmed z Olkusza, NZOZ Poradnia Lekarza Rodzinnego z Zamościa, NZOZ Medicus z Ciechanowa, Centra Medyczne Medyceusz  z Łodzi, NZOZ Nasze Zdrowie z Józefowa koło Biłgoraja, Poradnia Lekarzy Rodzinnych z Łodzi, Poradnia Rodzinna z Tomaszowa Lubelskiego oraz NZOZ Nasz Family-Med z Obrowa w województwie kujawsko-pomorskim.

Placówki zdobyły certyfikat akredytacyjny, uczestnicząc w projekcie „Wsparcie podmiotów podstawowej opieki zdrowotnej we wdrażaniu standardów jakości i bezpieczeństwa opieki”, realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER), który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wśród ośmiu placówek, które otrzymały akredytację w zakresie działalności szpitalnej, znalazło się Miedziowe Centrum Zdrowia z Lubinia.

Czytaj także: Miedziowe Centrum Zdrowia inwestuje w sprzęt medyczny>>>

Akredytacja CMJ  jest uznawana w całym kraju za najszerzej sprawdzoną i najskuteczniejszą wśród zewnętrznych metod zapewnienia wysokiej jakości świadczeń. Jej rola we współczesnych systemach zdrowotnych polega głównie na wyszukiwaniu zagadnień, które w największym stopniu wpływają na poziom świadczeń i bezpieczeństwo pacjentów. W tych obszarach tworzone są mierzalne kryteria oceny placówek opieki zdrowotnej. Najcenniejszym elementem systemu akredytacji jest możliwość dokonania przez szpital samooceny poprzez porównanie się z wzorcami dobrego postępowania, jakimi są standardy akredytacyjne.

Obecnie certyfikat akredytacyjny jest w posiadaniu 212 szpitali oraz 31 jednostek POZ.

Więcej na ten temat: Katowice: Szpital Bonifratrów po raz drugi z akredytacją CMJ>>>