Rehasport Partnerem Medycznym ZPRP na kolejne 4 lata

0
233

Klinika Rehasport przedłużyła umowę ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce, na podstawie której nadal będzie oficjalnym Partnerem Medycznym związku. Przedłużona umowa obowiązywać będzie do 31 grudnia 2024 roku.

Rehasport jest Partnerem Medycznym Związku Piłki Ręcznej w Polsce od lipca 2013 roku.

Nową umowę podpisali w siedzibie ZPRP prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzej Kraśnicki oraz prezes zarządu Rehasport dr n. med. Witold Dudziński.

Specjaliści z Rehasport będą dalej zapewniali pełną opiekę medyczną reprezentantów Polski z zakresu urazów narządu ruchu, a także diagnostyki i rehabilitacji. Dodatkowo współpraca obejmuje porady dietetyczne i suplementacyjne, a także badania biomechaniczne i badania pułapów tlenowych. Cykliczne szkolenia dotyczące zagadnień medycznych są przeprowadzane nie tylko dla zawodniczek i zawodników, ale również członków sztabów medycznych kadr narodowych.

Umowa dotyczy reprezentantek i reprezentantów Polski we wszystkich kategoriach wiekowych.

Czytaj także: Szczepienia i dług zdrowotny priorytetami na rok 2021>>>

– Współpracujemy już od ponad siedmiu lat, przed nami kolejne cztery, a to oznacza, że darzymy się ogromnym zaufaniem. Piłka ręczna to sport dla współczesnych gladiatorów, bardzo kontaktowy, wymagający niezwykłego przygotowania fizycznego. Z tym wiąże się jednak niezbędne wsparcie medyczne i to nie tylko w przypadku leczenia urazów, ale także przekazywania nowych zdobyczy medycyny. To właśnie nasze zadanie – mówi prezes kliniki Rehasport dr n. med. Witold Dudziński.

– Przed nami bardzo pracowite cztery lata, których punktami kulminacyjnymi będą Mistrzostwa Świata mężczyzn w Polsce i Szwecji w 2023 roku oraz olimpijskie zmagania pań i panów w Paryżu rok później. Mam nadzieję, że udana współpraca pomoże naszym reprezentacjom osiągnąć sukcesy – dodaje dr Dudziński.

Zespół kliniki Rehasport składa się z ortopedów, radiologów, lekarzy medycyny sportowej, lekarzy rehabilitacji, chirurgów, internistów, fizjoterapeutów, ale również z trenerów przygotowania fizycznego, biomechaników, psychologów, dietetyków i menadżerów sportowych.

Czytaj także: Będziemy kontynuować dialog z systemem publicznym>>>

Rehasport prowadzi 3 placówki w Poznaniu – w biurowcu Galerii Handlowej Panorama przy ulicy Góreckiej, przy ulicy Bułgarskiej na terenie Stadionu Miejskiego oraz przy ulicy Jasielskiej 14, gdzie działa szpital, a także centra medyczne w Koninie oraz w Trójmieście (na terenie Ergo Areny). Oferuje konsultacje specjalistyczne i leczenie szpitalne między innymi w zakresie ortopedii, chirurgii, medycyny sportu, neurochirurgii, urologii, dietetyki czy chorób wewnętrznych.

W 2016 roku Rehasport otworzył oddział w Warszawie, działający w Szpitalu Medicover na Wilanowie.