Scanmed: akredytacja CMJ w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej

0
399

Spółka Scanmed S.A. otrzymała certyfikat akredytacyjny Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, przyznawany przez ministra zdrowia, dotyczący podstawowej opieki zdrowotnej.

Scanmed zdobył certyfikat akredytacyjny, uczestnicząc w projekcie pod nazwą „Wsparcie podmiotów podstawowej opieki zdrowotnej we wdrażaniu standardów jakości i bezpieczeństwa opieki”, realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER), który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Obecnie certyfikat akredytacyjny jest w posiadaniu 185 placówek oferujących świadczenia POZ oraz 225 szpitali.

Czytaj także: Opieka zdrowotna oparta na wartości to większa efektywność leczenia>>>

Grupa Scanmed to sieć medyczna działająca w ponad 40 lokalizacjach na terenie całego kraju. W skład Grupy wchodzą dwa pełnoprofilowe szpitale – Szpital św. Rafała w Krakowie oraz Szpital im. Rudolfa Weigla w Blachowni – należące do Systemu Podstawowego Zabezpieczenia Świadczeń Szpitalnych (sieci szpitali). Ich ofertę uzupełniają specjalistyczne jednostki szpitalne oraz centra medyczne oferujące usługi w 23 miastach w Polsce.

Scanmed oferuje świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej w 16-tu placówkach, które zlokalizowane są w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, Lublinie, Krakowie i  Pabianicach.

Czytaj także: Scanmed: nowe centrum medyczne w Lesznie>>>