Warszawa: powstała nowa placówka PZU Zdrowie

0
358

PZU Zdrowie otworzyło  nowe centrum medyczne, zlokalizowane w Warszawie, tuż przy Dworcu Centralnym, w kompleksie biurowym Varso, przy ulicy Chmielnej 71, w obiekcie, który ma być, po ukończeniu, najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej. Jest to 15. placówka PZU  Zdrowie w stolicy, a 130. – w Polsce.

Centrum oferuje świadczenia lekarzy pierwszego kontaktu, konsultacje specjalistyczne badania laboratoryjne i obrazowe oraz zabiegi ambulatoryjne.

Usługi placówki są przeznaczone nie tylko dla pacjentów, którzy posiadają pakiet PZU Zdrowie, ale także dla tych, którzy chcą skorzystać z usług indywidualnie.

W centrum zastosowano wiele innowacyjnych rozwiązań, takich jak badanie elektronicznym stetoskopem StethoMe, który rozpoznaje i wzmacnia dźwięki płuc i serca. Po połączeniu elektronicznego stetoskopu z tabletem lekarze mogą korzystać z certyfikowanych medycznie algorytmów sztucznej inteligencji. Rozwiązanie to wspiera lekarza w procesie diagnostycznym chorób płuc u dzieci i dorosłych.

W placówce można także wykonać bezbolesne badanie krwi dzięki iluminatorowi żył AccuVein. Urządzenie za pomocą lasera podświetla żyły pacjentów, dzięki czemu pozwala wyeliminować bolesne wkłucia.

Czytaj: Świadczenia rehabilitacyjne wymagają dofinansowania i zmian organizacyjnych>>>

Badanie USG wykonywane jest za pomocą przenośnych głowic ultrasonograficznych, podłączanych bezpośrednio do tabletu. Dzięki temu lekarze wykonują badanie w dowolnym miejscu i wykonują precyzyjnie iniekcje, na przykład do stawu kolanowego.

W gabinetach znajdują się monitory i tablety,  na których lekarze w trakcie konsultacji i badań wyświetlają wizualizacje omawianego problemu medycznego, co pozwala włączyć pacjenta w proces diagnozy i lepiej zrozumieć zalecenia.

Zgody elektroniczne z podpisem biometrycznym ułatwiają obieg dokumentacji w placówce i eliminują papierowe formularze.

PZU Zdrowie w ciągu ostatnich dwóch lat poszerzyło własną sieć medyczną dwukrotnie, otwierając centra między innymi w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu czy Poznaniu. Posiada także sieć kilkudziesięciu pracowni diagnostyki obrazowej. Współpracuje z ponad 2000 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce.

Czytaj także: Lux Med rozszerza ofertę w zakresie stomatologii specjalistycznej>>>