WizjaMed modernizuje pracownie diagnostyczne 

0
183

Wizja V Diagnostyka Medyczna, prowadząca sieć pracowni diagnostyki obrazowej, modernizuje swoje placówki. Właśnie wymieniony został sprzęt w pracowni rezonansu magnetycznego, zlokalizowanej w szpitalu w Pabianicach. 

Zainstalowany tam został aparat do badania rezonans magnetycznego Siemens Magnetom Avanto, który jest przyjazny dla słuchu, gdyż redukuje 97 procent hałasu, oraz posiada lekkie cewki, zwiększające komfort pacjentów podczas badania.  

Aparaty takie zostały także zainstalowane w pracowniach spółki działających w szpitalach we Wrześni, Lęborku i Skierniewicach.  Modernizacje będą wprowadzane także w innych placówkach sieci. 

Badania za pomocą nowego rezonansu w pracowni w Pabianicach będą dostępne w połowie kwietnia 2021. Urządzenie zapewni szybsze przeprowadzenie badań, poprawi się także ich jakość, szerszy będzie także oferowany zakres badań. 

W Pabianicach można wykonać między innymi rezonans magnetyczny jamy brzusznej, jelit, miednicy, piersi, a także różnego rodzaju badania ortopedyczne i specjalistyczne. 

Dostępne są zarówno badania komercyjne jak i finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. 

Czytaj także: Lux Med Diagnostyka inwestuje w nowy sprzęt i technologię>>>

Wizja V Diagnostyka Medyczna z Łodzi działa od roku 2007 (najpierw jako Fantom sp. z o.o.) Spółka prowadzi pracownie diagnostyczne, działające pod marką WizjaMed, które zlokalizowane są w województwach: łódzkim, mazowieckim, śląskim, dolnośląskim, pomorskim oraz wielkopolskim. 

Pracownie działają także w Łasku, Kartuzach, Łodzi, Ostrowi Mazowieckiej, Wrześni, Płocku, Trzebnicy, Tuszynie, Wilkowicach-Bystrej, Wyszkowie oraz w Żyrardowie. Udzielają świadczeń w zakresie tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego.  

W maju 2020 spółka wprowadziła w swojej pracowni w Łodzi innowacyjny system EOS, zastępujący klasyczne badanie RTG, a w czerwcu 2020 otworzyła komercyjną poradnię specjalistyczną, która działa w Łodzi, przy ulicy Św. Teresy od Dzieciątka Jezus. 

W październiku 2020 roku WizjaMed oficjalnie otworzyła poradnię, która powstała w Łodzi, przy ulicy Św. Teresy od Dzieciątka Jezus 92. Placówka oferuje specjalistyczne świadczenia komercyjne i koncentruje swoje usługi wokół zdrowia rodziny. 

Czytaj na ten temat: WizjaMed otworzyła nową poradnię>>>