Medicover Polska partnerem kampanii „Maj Miesiącem Mierzenia Ciśnienia Tętniczego Krwi”

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 12.05.2019

Medicover Polska już po raz trzeci dołączył jako partner do kampanii „Maj Miesiącem Mierzenia Ciśnienia Tętniczego Krwi” (May Measurement Month 2019). W ramach kampanii we wszystkich Centrach Medicover, Medi Partner i Medvit prowadzone są pomiary ciśnienia i tętna wśród pacjentów i osób odwiedzających placówki.

Program jest adresowany szczególnie do osób powyżej 18. roku życia, u których ciśnienie tętnicze nie było mierzone w przeciągu ostatniego roku.

Pomiar uzupełnia krótki wywiad dotyczący historii chorób układu krążenia oraz czynników ryzyka sercowo-naczyniowego. Badani pacjenci, których wynik pomiaru ciśnienia wskazuje na rozpoznanie nadciśnienia tętniczego, otrzymują pisemną poradę z zaleceniami dotyczącymi dalszych działań, np. zmiany diety i stylu życia.

Szacuje się, że z problemem nadciśnienia na całym świecie zmaga się ponad miliard dorosłych osób. Nadciśnienie tętnicze jest głównym czynnikiem ryzyka chorób serca i udarów mózgu. Ze względu na specyfikę choroby, która początkowo może przebiegać bezobjawowo, bardzo ważne są regularne pomiary ciśnienia.

Czytaj także: Artur Białkowski dyrektorem zarządzającym Medicover Polska>>>

Medicover zapewnia swoim pacjentom pełną opiekę medyczną, obejmującą usługi ambulatoryjne, diagnostykę laboratoryjną i obrazową, stomatologię oraz kompleksową opiekę szpitalną. Usługi dostępne w formie abonamentów i ubezpieczeń medycznych przeznaczone są zarówno dla firm, jak i klientów indywidualnych. Medicover Polska obecny jest we wszystkich regionach Polski. Od 2009 roku posiada również własny wielospecjalistyczny szpital na warszawskim Wilanowie.

Przeczytaj teraz

Enel-Med: program rehabilitacyjny dla mieszkańców Wielkopolski

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 30.01.2019

Enel-Med realizuje nowy program prozdrowotny, wspófinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego „Rehabilitacja dla Ciebie – terapia, edukacja, działanie!!”. Program będzie realizowany na terenie Wielkopolski.

W ramach programu będzie można skorzystać między innymi z 20-dniowych planów rehabilitacyjnych, prowadzonych w lokalnych placówkach Enel-Med, z zajęć sportowych w salach poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego oraz z zajęć poświęconych edukacji zdrowotnej realizowanych przez Fundację Medycyna i Sztuka.

Zainicjowana przez Centrum Medyczne Enel-Med S.A. akcja wpisuje się w założenia  wielkopolskiego programu polityki zdrowotnej w zakresie rehabilitacji medycznej. Obejmie 4900 osób zmagających się ze schorzeniami układu kostno-stawowego, mięśniowego i tkanki łącznej, w tym 2 205 kobiet oraz 2 694 mężczyzn. Dzięki kompleksowym planom leczenia uczestnicy programu dostaną szansę powrotu do formy na poziomie umożliwiającym im podjęcie pracy po przerwie lub też komfortową kontynuację obecnej aktywności zawodowej.

Czytaj także:  Działają już nowe oddziały Enel-Med>>>

–  „Rehabilitacja dla Ciebie – terapia, edukacja, działanie!!” to nasza odpowiedź na zmieniające się potrzeby zdrowotne społeczeństwa – mówi prezes zarządu CM Enel-Med Jacek Rozwadowski. – Mamy nadzieję, że proponowane przez nas zabiegi fizjoterapeutyczne pozwolą zahamować procesy chorobowe u większości uczestników programu i przedłużą ich zawodową aktywność. Cieszymy się, że dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych możemy zaoferować pacjentom nowe możliwości: kompleksową,  nieodpłatną usługę medyczną, realizowaną w krótkim czasie i bez kolejek – dodaje.

Z oferty programu „Rehabilitacja dla Ciebie – terapia, edukacja, działanie!!” będą mogły skorzystać kobiety w wieku 50-59 lat i mężczyźni w wieku 50-64 lata, mieszkający w województwie wielkopolskim. Zgłaszający chęć udziału w programie będą musieli przejść kwalifikację medyczną, a każda zakwalifikowana osoba otrzyma wsparcie w formie konsultacji lekarskich i fizjoterapeutycznych, zaleconych zabiegów terapeutycznych, zajęć z zakresu edukacji zdrowotnej i zajęć sportowo-rekreacyjnych. Po zakończenia każdy pacjent odbędzie kontrolną wizytę lekarską, podczas której specjalista oceni rezultaty otrzymanego wsparcia fizjoterapeutycznego.

Projekt „Rehabilitacja dla Ciebie – terapia, edukacja, działanie!!” jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Wysokość dofinansowania wynosi 13 908 699,69 zł, a całkowita wartość projektu – 14 648 699,69 zł.

 

 

Przeczytaj teraz

GNS: program profilaktyczny w szpitalu w Olkuszu

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 23.12.2018

Od stycznia 2019 roku Nowy Szpital w Olkuszu będzie realizował program profilaktyki raka piersi finansowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Badania będą wykonywane w otwartej w tym roku w szpitalu pracowni mammograficznej.

Program jest skierowany do pań w wieku od 50 do 69 lat, które nie leczyły się z powodu raka piersi oraz nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 2 lat. Obejmuje również panie, które otrzymały w ramach realizacji programu profilaktyki raka piersi w roku poprzedzającym pisemne wskazanie do wykonania ponownego badania mammograficznego po upływie 12 miesięcy z powodu obciążenia określonymi czynnikami ryzyka.

Pracownia mammograficzna została otwarta w olkuskim szpitalu w połowie 2018 roku. Zlokalizowana została na parterze głównego budynku szpitala w pobliżu pracowni diagnostyki obrazowej – tomografii komputerowej, USG i RTG.

Czytaj więcej: GNS: nowa pracownia w szpitalu w Olkuszu>>>

W tym roku olkuską placówkę wyposażono między innymi w nowy sprzęt do zabiegów chirurgicznych. Szpital inwestuje także w nowy SOR i planuje w najbliższych latach wydać na inwestycje około 10 mln zł, większość środków będzie pochodzić z dotacji unijnych.

Szpital w Olkuszu prowadzi 13 oddziałów, które mają w sumie 300 łóżek, 31 poradni oraz 11 pracowni. Oferuje także nocną i świąteczną pomoc lekarską, prowadzi SOR oraz szkołę rodzenia.

Placówka działa w sieci szpitali, na poziomie II. Pozostałe placówki należące go Grupy Nowy Szpital działają w systemie zabezpieczenie szpitalnego na poziomie I, są to szpitale w Kostrzynie, Wschowie, Świeciu, Wąbrzeźnie, Nakle i Szubinie, Świebodzinie, Skwierzynie i Szprotawie.

 

 

 

 

 

Przeczytaj teraz

Enel-Med bierze udział w akcji Movember

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 18.11.2018

Centrum Medyczne Enel-Med bierze udział w listopadowej akcji Movember, która ma na celu zachęcenie mężczyzn do badań profilaktycznych, oraz propagującej wśród nich wiedzę o nowotworach, które stanowią częstą przyczynę zgonów.

W placówkach Enel-Med z okazji miesiąca świadomości męskich nowotworów przygotowano zniżki na badania profilaktyczne dla mężczyzn. W listopadzie 2018 na hasło „movember” pacjenci otrzymują 15 procent rabatu na konsultacje urologiczne, badanie PSA całkowite oraz USG prostaty przez powłoki brzuszne.

Akcja Movember (od ang. mustache – wąsy i November – listopad) odbywa się w wielu krajach na całym świecie, na znak jej poparcia mężczyźni zapuszczają wąsy.

W tym czasie organizowane są akcje zachęcające mężczyzn do badań profilaktycznych oraz propagujące wśród nich wiedzę o nowotworach, które stanowią częstą przyczynę zgonów.

Jak pokazują statystyki, rak jądra i prostaty są w Polsce wykrywane zbyt późno. Wielu zachorowań można by uniknąć stosując odpowiednią profilaktykę. Tymczasem męskie nowotwory wciąż stanowią temat tabu. Nie dyskutuje się o nich publicznie i nie omawia w domowym zaciszu. Ogólnoświatowa kampania społeczna Movember ma to zmienić.

Movember ma pokazać panom w różnym wieku, jak ważna jest dla ich zdrowia właściwa profilaktyka. Inicjatorzy akcji chcieliby, aby o kontroli PSA czy samobadaniu jąder mówiło się równie często, jak o cytologii i badaniu piersi u kobiet. Dlatego też jednym z ważniejszych celów kampanii jest przełamanie wstydu, który towarzyszy dyskusji o chorobach okolic intymnych.

Czytaj także: Enel-Med gotowy na przełom w opiece medycznej>>>

Przeczytaj teraz

Medicover partnerem kampanii na rzecz walki z rakiem piersi

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 3.10.2018

Medicover po raz kolejny został partnerem wspierającym kampanię na rzecz walki z rakiem piersi (BCA), realizowaną przez polski oddział Estée Lauder Companies. W trakcie kampanii we wszystkich centrach Medicover wystawione są specjalne stojaki z różowymi wstążeczkami symbolizującymi akcję.

W ten sposób Medicover chce zachęcić pacjentów do wzięcia udziału w akcji i przypięcia do ubrania różowej wstążeczki.

Jako partner medyczny kampanii w ramach propagowania profilaktyki Medivoer przypomina wszystkim paniom o konieczności wykonywania regularnych badań profilaktycznych i samobadaniu piersi. Pacjentki, które nie mają czasu na kontrolne wizyty u lekarza i regularne badania profilaktyczne, mogą skorzystać z oferty kompleksowego przeglądu stanu zdrowia w Medicover. Szeroki zakres badań laboratoryjnych i USG zawartych w przeglądzie daje możliwość wczesnego wykrycia wielu schorzeń, w tym: nowotworów (między innymi raka piersi, szyjki macicy, trzustki, wątroby), chorób serca, krwi (na przykład anemii), tarczycy oraz wielu innych nieprawidłowości zdrowotnych.

Medicover prowadzi w całej Polsce 41 centrów medycznych. Współpracuje z 1250  placówkami partnerskimi. W sumie sieć opiekuje się ponad 8 tysiącami firm i ponad 660 tysiącami pacjentów. W warszawskim Wilanowie Medicover prowadzi szpital.

Przeczytaj teraz

Affidea: akcja profilaktyczna w Warmińsko-Mazurskiem

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 19.09.2018

Affidea w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych, oferuje bezpłatne badania tomografii komputerowej płuc dla mieszkańców wybranych powiatów województwa warmińsko-mazurskiego.

Akcja przeznaczona jest dla mieszkańców powiatów: oleckiego, gołdapskiego, ełckiego, ostródzkiego, giżyckiego oraz szczycieńskiego.

-Tomografia komputerowa klatki piersiowej jest obecnie najdokładniejszym oraz kluczowym badaniem, pozwalającym na ocenę płuc i innych narządów. Skuteczność leczenia raka płuc to przede wszystkim nowoczesne metody wczesnego wykrywania. Badanie tomografem komputerowym jest bezbolesne, nieinwazyjne i w pełni bezpieczne, a wykrycie choroby we wczesnym stadium niemal w 100 procentach gwarantuje całkowite wyleczenie – mówi dr Wojciech Sucharski z Centrum Diagnostycznego Affidea w Olsztynie.

Od lipca 2018 roku placówka Affidea Tczew we współpracy ze Szpitalami Tczewskimi realizuje program polityki zdrowotnej: „Recepta na raka” – program wczesnego wykrywania raka płuc wśród mieszkańców powiatu tczewskiego.

Affidea prowadzi w całej Polsce 30 pracowni diagnostyki obrazowej, które oferują badania rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, RTG, USG, a także badania PET-CT. Affidea oferuje także świadczenia w zakresie radioterapii.

Przeczytaj teraz

55 mln zł z funduszy europejskich na profilaktykę zdrowotną

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 22.04.2018

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o uruchomieniu czterech konkursów w ramach Programu Wiedza Edukacja Rozwój. Pieniądze przeznaczone są na programy profilaktyczne dotyczące chorób, które pozbawiają szans na zachowanie aktywności zawodowej.

Chodzi o schorzenia związane szczególnie z tempem i stylem życia, brakiem świadomości zdrowotnej czy z koniecznością unikana czynników ryzyka. Projekty, oprócz badań diagnostycznych i przesiewowych wspierać będą edukację zdrowotną i potrzebę zmiany stylu życia.

Wsparciem unijnym objęte zostaną programy profilaktyczne dotyczące nowotworów skóry, osteoporozy, obturacyjnej choroby płuc i depresji poporodowej. Konkursy podzielone zostały na makroregiony: centralny, południowo-wschodni, wschodni, północny, zachodni i śląski.

Programy profilaktyczne przeznaczone są dla bardzo szerokiej grupy docelowej. W zależności do konkursu będę mogły skorzystać z nich na przykład osoby powyżej 15 roku życiu, aktywne zawodowo, nałogowo palący czy kobiety w okresie poporodowym.

Realizatorami projektów profilaktycznych mogą być między innymi uczelnie medyczne, instytuty badawcze lub podmioty lecznicze posiadające umowę z NFZ.  Beneficjenci nie będą musieli zapewniać wkładu własnego w realizację projektów.

Nabór wniosków we wszystkich konkursach potrwa od 21 maja 2018 roku.

Przeczytaj teraz
Page 3 of 3
1 2 3